Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sängar, sängryggstöd och uppresningsstöd för hemsjukvård
Referensnummer: KSN-2018-1252
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Sängar, sängryggstöd och uppresningsstöd för hemsjukvård.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 33192100 Sjukbäddar, 33192130 Inställbara sängar med motor, 33196000 Medicinska hjälpmedel, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen