166786-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning och renhållning – Upphandling av lokalvårdstjänster till Stockholms stads kommunala skolor, område Västerort
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av lokalvårdstjänster till Stockholms stads kommunala skolor, område Västerort
BeskrivningUpphandlingen omfattar lokalvårdstjänster till skolor i Stockholms stad, område Västerort. Ramavtalet kommer att omfatta daglig regelmässig lokalvård samt tilläggs-, underhålls- och lovstädning. Daglig regelmässig lokalvård och underhållstjänster ingår i det fasta priset medan tilläggs- och lovstädning beställs separat.
Intern identifierareUTBF 2024/5781
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 90910000 Städning, 90919300 Städning av skolor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpphandling av lokalvårdstjänster till Stockholms stads kommunala skolor, område Västerort