Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av upphandlingskonsulter
Referensnummer: SSM2020-801
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen ska täcka SSM:s behov av upphandlingskonsulter. Upphandlingskonsulterna ska självständigt genomföra upphandlingar för SSM:s räkning. I arbetet ingår bland annat framtagande av upphandlingsunderlag, utvärdering och tilldelning samt rådgivning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen