2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Besiktningskonsulter brandlarm- och släcksystem
Beskrivning: Upphandling av ramavtal för tillhandahållande av besiktningskonsulter för brandlarm och släcksystem inom hela Locum AB:s fastighetsbestånd som förvaltas åt Region Stockholm. Detta bestånd innefattar även de externa lokaler som Locum AB hyr eller bedriver verksamhet inom Locums uppdrag från Regionen. Avsikten är att teckna ramavtal med tre leverantörer.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104918:Lot:1
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 1+1+1