2. Förfarande
Förfarande
Titel: Matportioner till grundskola, förskola och äldreomsorg i Bräcke
Beskrivning: Bräcke kommun upphandlar tillagning och servering av matportioner samt lokal för servering till Bräcke skola (grundskola och förskoleklass) och dess fritidsverksamhet samt tillagning och leverans av mat i kantiner till förskolan och tillagning och leverans av matportioner i portionsförpackningar och mat i kantiner till äldreomsorg i Bräcke. Syftet är att ingå ramavtal för successiva avrop av upphandlade tjänster under avtalstiden.
Intern identifierare: Ref 2025/563 05
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55322000 Tillagning av måltider
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000