Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Personbilar
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34110000 Personbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av personbilar för behov 2018 för Kungälv, Stenungsund och Tjörn.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34110000 Personbilar, 34300000 Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer, 34351000 Däck till lätta fordon, 34351100 Bildäck, 50112000 Reparation och underhåll av bilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen