Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stödboende för ungdomar (förhandsannons)
Referensnummer: SCN-2021-00275
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Stödboende för ungdomar 16 - 20 år enligt socialtjänstförordningen. Stödboendet kan bestå av ett antal enskilda lägenheter och/eller en sammanhållen fastighet. Boende efterfrågas framför allt i Uppsala- och mälardalsregionen men även i andra delar av landet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen