2. Förfarande
Förfarande
Titel: Klimatskal Gåsagången Etapp 2-7
Beskrivning: Renovering av klimatskal på Gåsagången 5-56 och Akkas gata 7-11. Fastigheterna på Gåsagången är byggda år 1970 och består av trevåningshus utan hiss. * byte av fönster och dörrar * omfogning av tegelfasaderna med tillhörande arbeten * nya balkongskärmar * åtgärda utfackningsväggar vid befintliga balkonger * nytt papptak inklusive ny taksäkerhet och snörasskydd * injustering av luftbehandlingsinstallationen efter fönsterbyte * asbestsanering av dold mjukfog vid alla fönster och dörrar
Intern identifierare: FB2023-2299
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
Ytterligare klassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete, 45454000 Ombyggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000