Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Tekniska konsulter - Värme och sanitet
Referensnummer: 202004
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för värme och sanitetskonsultuppdrag i samband med nyproduktion och ombyggnation av lägenheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71321200 Konstruktion av värmesystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
I uppdraget ingår projektledning från program/förstudiefas till utförandefasens överlämnande till beställare med samordning och utförande av upprättande av bl.a. förfrågningsunderlag, bygghandlingar, utredningar.