2. Förfarande
Förfarande
Titel: 2025 Rörpost, Region Norrbotten
Beskrivning: En RFI (Request for information) publicerades i februari 2025 där det framgick att Region Norrbotten avser att byta ut befintligt rörpostsystem på Sunderby sjukhus med krav på specifika funktioner. Ett (1) svar inkom för detta och det uppfyller samtliga krav Region Norrbotten ställer. Region Norrbotten fattar beslut att anta Hanter Ingenjörsteknik AB som leverantör av 2025 Rörpost, Region Norrbotten i enlighet med informationen angiven i denna förhandsinsyn. Information om detta kommer att publiceras offentligt via Mercell Tendsign.
Intern identifierare: 25/60
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000