See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: IVA-sängar
Beskrivning: Upphandlingen avser IVA sängar dels bariatriska sängar och dels sängar med integrerad luftmadrass, till Falu lasarett. Upphandlingen indelas i två delområden.
Intern identifierare: HSN2023/3018
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33192120 Sjukhussängar
Ytterligare klassificering (cpv): 33192130 Inställbara sängar med motor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000