2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för tekniska konsulttjänster, miljöstöd i projekterings-och byggprocessen
Beskrivning: Ramavtal för konsulttjänster avseende miljöstöd i projekterings- bygg och förvaltningsskede för Lerums kommun för avrop vid behov.
Intern identifierare: SBN23.706
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000