167071-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Eskilstuna: Eldistribution och tillhörande tjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal, Trygg energiförsörjning 2018
Referensnummer: 2017-12163
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Energimyndigheten har behov av stöd inom området krishantering för informationsförsörjning i Sverige och stöd i arbetet med att verka för en trygg energiförsörjning i enlighet med energipolitikens mål samt målen för samhällets krisberedskap.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
65310000 Eldistribution, 71314000 Energi och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen