167085-2021 - ResultatSverige-Västervik: Reparation och underhåll av hissar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal service hissar & mekaniska portar
Referensnummer: 20/71
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för tillsyn, skötsel, drift och underhåll av beställarens hissar och mekaniska portar. I avtalet ingår att delta vid besiktningar m.m.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45313100 Hissinstallationer, 50750000 Underhåll av hissar, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen