167119-2019 - ÄndringSverige-Enköping: Installationer för luftkonditionering
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnation av Korsängens förskola
Referensnummer: TF 2018/912
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42512000 Installationer för luftkonditionering
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnation av Korsängens förskola i Enköping med en total yta om ca 2100 m2 BTA, förskolegård och angöringsytor om ca 5600 m2
Entreprenaden är en utförandeentreprenad.