167146-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsanläggning – Renovering av Skörpagårdens förskola (beställning inkom 251126)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRenovering av Skörpagårdens förskola (beställning inkom 251126)
BeskrivningRenovering av ytskikt till Skörpagårdens förskola etc samt mindre installationsarbeten som ska ske etappvis med start i Juni 2026.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122761:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45454000 Ombyggnadstjänster