Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hörby kommuns centrala ekonomiadministration
Referensnummer: KS/2020:243
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79211000 Redovisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ekonomitjänster för utförande av Hörby kommuns centrala ekonomiadministration. I Hörby kommun finns möjligheten för privata företag att utmana delar av den kommunala verksamheten. Kommunstyrelsen har efter inkommen utmaning avseende kommunens centrala ekonomiadministration beslutat att anta denna. Kommunen har för avsikt att teckna avtal för fyra år.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79211000 Redovisning, 79211100 Bokföring, 79211200 Sammanställning av bokslut
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen