167186-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Datorrelaterad utrustning – Operatörsbord och KVM-system i kontrollrum
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelOperatörsbord och KVM-system i kontrollrum
BeskrivningJönköping Energi bjuder in leverantörer att kvalificera sig för att lämna anbud i upphandling av utrustning till kontrollrum; omfattande operatörsbord för kontinuerlig drift samt tillhörande KVM‑system.Leverans och installation är daterad till 1 september 2026.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30230000 Datorrelaterad utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127025:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 32420000 Nätutrustning, 39130000 Kontorsmöbler