Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mark- och fastighetsvärdering
Referensnummer: KSN-2020-01662
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70000000 Tjänster avseende fast egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala kommun har behov av opartiska fastighetsvärderingar t.ex. i samband med köp, försäljningar och upplåtelser (arrende/tomträtt, intrångsersättning och liknande).
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 70000000 Tjänster avseende fast egendom
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen