2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lokalförsörjningskonsulter samt hyreskontraktsadministration
Beskrivning: Upphandling av tjänster avseende lokalförsörjningskonsulter och webbaserad IT-stöd för hantering och administration av Lantmäteriets hyreskontrakt. Konsulttjänsterna omfattar även hyresjuridiska frågor, arkitekt- och inredningsarkitekttjänster.
Intern identifierare: LM2026/031136
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster, 79110000 Juridisk rådgivning och representation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000