2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyra av arbetskläder, bädd-, badtextilier och tvättservice
Beskrivning: Sölvesborgs kommun inbjuder Er härmed att lämna anbud i rubricerad upphandling i enlighet med villkoren i upphandlingsdokumenten. Upphandlingen avser hyra av arbetskläder samt tvätteritjänst till vård- och omsorgspersonal samt hyra av bädd- och badtextilier inkl. tvätteritjänst till korttidsboende.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122085:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 98311000 Tvättinsamling, 98311100 Tvätthantering, 98312000 Textilrengöring, 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör