167225-2020 - ResultatSverige-Göteborg: Undervisning och utbildning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Språkkurser i engelska och svenska
Referensnummer: C 2019-1612
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser språkkurser i engelska och svenska för anställa på Chalmers tekniska högskola.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80580000 Tillhandahållande av språkkurser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen