Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Blodtomhetsutrustning och förbrukning 2019, tillägg SLL592
Referensnummer: RS 2019-0509
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Blodtomhetsutrustning och förbrukning 2019, tillägg, SLL592
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av Blodtomhetsutrustning och förbrukning 2019, tillägg SLL592