16733-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Företags- och organisationsrådgivning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster ärendehandledning, coachning av arbetsgrupper och enskilda medarbetare
Referensnummer: Ks 976/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för ärendehandledning, coachning av arbetsgrupper och enskilda medarbetare som arbetar med myndighetsutövning såväl som med utförande av insatser inom socialförvaltningen, förvaltning för utbildning, försörjningsstöd och arbete i Örebro kommun.
Örebro kommun har för avsikt att teckna ramavtal som kan tillgodose de frekventa behoven. Val av leverantör för respektive uppdrag kommer att göras utifrån arbetsgruppens situation, önskemål och sociala profession. Det kommer vid avrop inte att finnas någon avropsordning eller garanterad volym.
Vi emotser Ert anbud med intresse.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79411000 Allmän organisationsrådgivning, 79633000 Personalutveckling, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 79990000 Diverse företagstjänster, 79998000 Coachning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen