2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI - Nya kassa- eller försäljningssystem för biljettbokning och/eller lokalbokning och/eller försäljning
Beskrivning: Detta är en RFI (Request for information) inför den planerade annonseringen av upphandling av två kassasystem för Göteborgs Stads kulturförvaltning. Observera att denna annons inte är en begäran om anbud eller offert. Syftet är att få kunskap om marknaden inför kommande upphandling och därmed kunna utforma ett bättre upphandlingsunderlag.
Intern identifierare: 0244/25
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd