167398-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Tandläkarvård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dentala Implantat
Referensnummer: FTV 2005-0213
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85131000 Tandläkarvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Folktandvården har ramavtal i upphandlingsområdet Dentala implantat som löper ut i januari 2021 och därför har FTV behov av ett nytt ramavtal i detta område.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter, 33132000 Tandimplantat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen