Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grafisk produktion
Referensnummer: 1703345
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
I uppdragen som avropas i detta avtal står beställaren för det strategiska arbetet och levererar grundtexter till aktuell produktion.
Grafisk produktion innebär produktion av marknads- och informationsmaterial för olika medier och målgrupper utifrån aktuell varumärkesplattform och grafiska riktlinjer. Uppdragen är formgivning och originalproduktion.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen