See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avfallstjänster 2026
Beskrivning: Upphandlingen omfattar avfallstjänster i form av insamling, transport, behandling och återvinning av avfall för Försvarsmakten och de avropsberättigade myndigheterna FMV, FortV och MCF. Avtalet inkluderar även tjänster för avfallssortering, kompetensstöd, utbildning, plockanalyser och andra tillhörande tjänster inom ramen för det upphandlade området. upphandlingen är indelad i 4 anbudsområden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 1 - Region Syd
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127958:Lot:1
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Avtalen kan förlängas vid ett eller flera tillfällen, dock med sammanlagt maximalt 3 år
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 2 - Region Väst
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127958:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 3 - Region Mitt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127958:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 4 - Region Norr
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127958:Lot:4