167428-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Namnskyltar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyltar och märkning
Referensnummer: 18188
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44423450 Namnskyltar
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet avser skyltar för inom- och utomhusbruk där avrop sker efter behov. Leverantören ska tillhandahålla ett brett sortiment av produkter inom kategorin skyltar, som minst ska följande produkter kunna erbjudas: Fasadskyltar (belysta och LED försedda), utomhusskyltar, informationsskyltar, taktila skyltar, namnskyltar och dylikt.
Belysning ska kunna erbjudas till alla utomhusskyltar. Skyltarna utformas i enlighet med kundens grafiska profil. I uppdraget ska formgivning, produktion, leverans och montering av skyltar ingå.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44423450 Namnskyltar, 31523000 Upplysta skyltar och namnskyltar, 34928472 Skyltar, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen