167442-2021 - ResultatSverige-Visby: Skanning och fakturering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mottagartjänst av e-faktura, skanning samt tolkning av leverantörsfaktura
Referensnummer: RS 2020/1912
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79999000 Skanning och fakturering
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gotland upphandlar mottagartjänst av e-faktura, skanning samt tolkning av leverantörsfaktura. Upphandlingen avser hela tjänsten.
Beskrivning
Tjänsten avser
Leverans av elektroniska fakturor direkt från Region Gotlands leverantörer eller via anbudsgivarens samtrafikavtal.
Posthantering, skanning, tolkning, verifiering och arkivering av Region Gotlands leverantörsfakturor som har inkommit i pappersformat. Även att ta emot leverantörsfakturor, i PDF-format, skickade via e-post till Region Gotland. Dessa fakturor ska konverteras till samma format, hanteras och levereras på samma sätt som fakturorna inkomna i pappersformat.
Helt anbud
Anbud ska lämnas för alla tjänsterna.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79990000 Diverse företagstjänster, 79996000 Företagsadministration, 79999100 Skanning, 79999200 Fakturering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen