2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal lagerhållning med tillhörande distributionstjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser lager- och logistiktjänster inom Stockholms Län. Med lager- och logistiktjänster avses i denna upphandling bland annat följande: • Inleverans; • Lagerhållning; • Utleverans; samt • Distribution till främst Beställarens egna lager i Spånga.
Intern identifierare: 24/3
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000