See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mobil Datortomograf
Beskrivning: Karolinska Universitetssjukhuset inbjuder er att lämna anbud på upphandlingen av mobil datortomograf. Leverans och klinisk driftstart senast i januari 2025 är nödvändigt för att kunna möta de patientbehov som finns och för att överbrygga utbyte av en stationär datortomograf som planeras i januari-februari 2025. Karolinska Universitetssjukhuset efterfrågar reservdelar och underhållsavtal under utrustningens livstid.
Intern identifierare: K 2024–8057
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33115100 Datortomografer ("CT scanner")
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: MTU
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning