167475-2019 - ResultatSverige-Örebro: Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för Försörjningsenheter
Referensnummer: MT 2018-0026 / 18RS296
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för försörjningsenheter för leverans till Region Örebro län, Hälso- och sjukvårdsförvaltningen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50300000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende persondatorer, kontorsutrustning, telekommunikations- och audiovisuell utrustning, 50400000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning och precisionsutrustning, 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50800000 Diverse reparationer och underhåll, 51110000 Installation av elektrisk utrustning, 51300000 Installation av kommunikationsutrustning, 51400000 Installation av medicinsk och kirurgisk utrustning, 51500000 Installation av maskiner och utrustning, 51600000 Installation av datorer och kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen