167483-2021 - ResultatSverige-Piteå: Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter Ingenjör El - Tele
Referensnummer: 20INK059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för tekniska konsulter inom konsultområdet el- och teleingenjör.
Upphandlingen omfattar konsulttjänster för beställarna Piteå och Älvsbyns kommuner samt de kommunala bolagen AB PiteBo, Piteå Renhållning och Vatten AB, AB PiteEnergi, Älvsbyns energi AB och Älvsbyns fastigheter AB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71314300 Konsulttjänster för energibesparing, 71316000 Konsulttjänster för telekommunikation, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2