Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtalsupphandling av lokalvård för Fastighetskontorets lokaler
Referensnummer: FSK 2020/574
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsupphandling av lokalvård med ytterligare konkurensutsätning för Fastighetskontorets lokaler.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90900000 Städning och renhållning, 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911100 Städning av bostäder, 90911200 Städning av byggnader, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen