167519-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Masspektrometer
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
LC / MS.
Referensnummer: SU FV-2.2.2-2836-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38433100 Masspektrometer
II.1.4.
Kort beskrivning
Five Packages of equipment.
1.Two LC MS systems according to specifications
2.Two LC prep systems according to specifications
3.One LC MS system according to specifications
4.One UPLC MS system according to specifications
5.One LC MS prep system according to specifications.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen