See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Samtalsapparater, ögonstyrning, programvaror och stativ
Beskrivning: Upphandling av samtalsapparater, ögonstyrning, programvaror och stativ till Stockholms läns sjukvårdsområde och Region Gotland.
Intern identifierare: SLSO 2023-3713
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33196000 Medicinska hjälpmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 30237000 Delar och tillbehör till datorer, 48510000 Programvara för kommunikation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa villkor och krav på anbudsgivaren
Beskrivning: Se upphandlingsdokument.
Intern identifierare: 2023-3713-0000
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1. Samtalsapparat med en tryckyta, en nivå, ingång för extern kontakt
Intern identifierare: 20233713
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2. Samtalsapparat med en tryckyta, flera sekvenser, ingång för extern kontakt
Intern identifierare: 2023-3713-1111
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 3. Samtalsapparat med 7-25 tryckytor, flera nivåer
Intern identifierare: 2023-3713-3333
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 4. Samtalsapparat med fysiskt tangentbord
Intern identifierare: 2023-3713-44444
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde 5. Samtalsapparat, enkel, med pekskärm 9-11 tum
Intern identifierare: 2023-3713-5555
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Anbudsområde 6. Samtalsapparat med pekskärm 9-11 tum
Intern identifierare: 2023-3713-6666
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Anbudsområde 7. Samtalsapparat med pekskärm 12-16 tum
Intern identifierare: 2023-3713-7777
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Anbudsområde 8. Samtalsapparat med pekskärm 8-9 och 10-12 tum, Bildstöd kopplat till talsyntes
Intern identifierare: 2023-3713-8080
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Anbudsområde 9. Samtalsapparat med pekskärm 8-9 och 10-12 tum, Bild och text kopplat till talsyntes.
Intern identifierare: 2023-3713-999
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Anbudsområde 10. Samtalsapparat skärmstorlek 12-14 tum med ögonstyrning och programvara för kommunikation, baserad på iOS
Intern identifierare: 2023-3713-1000
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Anbudsområde 11. Samtalsapparat skärmstorlek 12-14 tum med ögonstyrning och programvara för kommunikation
Intern identifierare: SLSO 2023-3713-1100
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Anbudsområde 12. Samtalsapparat skärmstorlek 14-16 tum med ögonstyrning och programvara för kommunikation
Intern identifierare: 2023-3713-1200
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Anbudsområde 13. Samtalsapparat skärmstorlek 12-14 tum med ögonstyrning och programvara för kommunikation enligt PODD-metoden
Intern identifierare: 2023-3713-1300
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Anbudsområde 14. Samtalsapparat med pekskärm 10-12 tum, programvara för kommunikation enligt PODD- metoden
Intern identifierare: 2023-3713-14
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Anbudsområde 15. Samtalsapparat med pekskärm 12-16 tum, programvara för kommunikationn enligt PODD- metoden
Intern identifierare: 2023-3713-15
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Anbudsområde 16. Stativ med låsbar arm, belastningsvikt max 400 g
Intern identifierare: 2023-3713-1600
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: Anbudsområde 17. Stativ med låsbar arm, belastningsvikt minst 1800 g
Intern identifierare: 2023-3713-17
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: Anbudsområde 18. Bord- och golvstativ
Intern identifierare: 2023-3713-180
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: Anbudsområde 19. Monteringssystem för rullstol
Intern identifierare: 2023-3713-1900
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: Anbudsområde 20. Programvara för kommunikation baserad på bilder. Bildstöd kopplat till talsyntes. iOS.
Intern identifierare: 2023-3713-1911
Del (anbudsområde): LOT-0022
Titel: Anbudsområde 21. Programvara för kommunikation baserad på bilder. Bildstöd kopplat till talsyntes. Android.
Intern identifierare: 2023-3713-21
Del (anbudsområde): LOT-0023
Titel: Anbudsområde 23. Programvara för kommunikation baserad på text. Text kopplat till talsyntes. Android.
Intern identifierare: 2023-3713-23
Del (anbudsområde): LOT-0024
Titel: Anbudsområde 22. Programvara för kommunikation baserad på text. Text kopplat till talsyntes. iOS
Intern identifierare: 2023-3713-22
Del (anbudsområde): LOT-0025
Titel: Anbudsområde 24. Programvara för kommunikation baserad på bild och text kopplat till talsyntes. Windows.
Intern identifierare: 2023-3713-24
Del (anbudsområde): LOT-0026
Titel: Anbudsområde 25. Programvara för kommunikation baserad på bild och text kopplat till talsyntes. iOS
Intern identifierare: 2023-3713-25
Del (anbudsområde): LOT-0027
Titel: Anbudsområde 26. Programvara för kommunikation baserad på bild och text kopplat till talsyntes. Android
Intern identifierare: 2023-3713-26