16758-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vaktmästartjänster – Kontorsservice
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKontorsservice
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal för diverse kontorsservicestjänster där även avrop gällande skötsel av befintlig växter ingår i arbetsuppgifterna. Upphandlingen är uppdelad i tre (3) geografiska områden där anbudsgivare har möjlighet att lämna anbud på ett eller flera geografiska områden.
Intern identifierareÅM2024-2128
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98341140 Vaktmästartjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 03451000 Växter, 79500000 Kontorshjälp, 79990000 Diverse företagstjänster, 98300000 Diverse tjänster, 98340000 Bostads- och kontorstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000