167588-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Läkarvård och tillhörande tjänster – Distansradiologi
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDistansradiologi
BeskrivningUpphandlingen omfattar granskning av akuta och elektiva röntgenundersökningar genomförda i Region Västmanland och Region Sörmland.
Intern identifierareIN-IN25-0139
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000