See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift och skötsel av Birka och Bäckedal folkhögskolor samt Hede hälsocentral
Beskrivning: Upphandlingen omfattar teknisk förvaltning, drift, tillsyn och skötsel av byggnader med tillhörande mark, avhjälpande underhåll samt beställning av vissa verksamhetsknutna tjänster. Upphandlingen är uppdelad på tre anbudsområden. 1. Birka folkhögskola, Ås 2. Bäckedal folkhögskola, Sveg 3. Hede hälsocentral
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98341130 Fastighetsskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Birka
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127609:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Bäckedal
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127609:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Hede
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127609:Lot:3