16768-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Boden: Taxitjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samhällsbetalada resor (Färdtjänst, skolskjuts, omsorgsresor)
Referensnummer: KS 2019/39
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60120000 Taxitjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Bodens Kommun har behov av samhällsbetalada resor. I detta ingår färdtjänst, riksfärdtjänst, omsorgstransporter samt skolskjuts av elever vid Bodens kommun grundskolor och särskolans fritidsverksamhet.
Anbud ska lämnas på hela uppdraget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 1,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen