Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
I denna anbudsförfrågan avser kommunerna Borlänge, Falun, Avesta, Gagnef, Hedemora Ludvika, Säter, Smedjebacken samt Västerbergslagens utbildningsförbund att upphandla:
Kolonialvaror för kommunernas samtliga offentliga kök.