167757-2019 - ÄndringSverige-Göteborg: Rengöringsmedel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kemtekniska-, papper- och plastprodukter m.m.
Referensnummer: 326/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39830000 Rengöringsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar två område:
Delområde ett - Rengöringsprodukter, Mjukpapper och Plastprodukter av engångskaraktär, Matpackningsprodukter, Städutrustning
Delområde två - Maskindiskprodukter för slutna system inkl service