167768-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Bjuv: Renoveringsarbeten
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stamrenovering 400-500 lgh via partnering-/samverkansavtal
Referensnummer: 2306580
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45453100 Renoveringsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Stamrenovering avseende 400-500 lgh. Uppdraget ska bedrivas i partnering-/samverkansform.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45261000 Uppförande av taklag, takläggning och tillhörande arbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331210 Installation av ventilation, 45332200 VA-arbeten, 45332300 Läggning av avloppsledningar, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen