167783-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Träningsutrustning – Närkampsutrustning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelNärkampsutrustning
BeskrivningSyftet med upphandlingen är att täcka Försvarsmakten och Polismyndighetens behov av utrustning för närkampsträning. Upphandlingen syftar till att teckna avtal med en (1) leverantör. Ramavtalet omfattar ett helthetsåtagande för leverantören att leverera materiel till Försvarsmakten och Polismyndighetens olika verksamhetsställen runt om i landet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 37440000 Träningsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96803:Lot:1