Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Urval till Ortodontibehandling
Referensnummer: 1800838
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85130000 Tandläkarvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser bedömning av behandlingsbehov och urval till utredning för avgiftsfri tandreglering inom specialisttandvård för barn och ungdomar folkbokförda i Skåne.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen