167820-2019 - ÄndringSverige-Märsta: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inkontinensprodukter
Referensnummer: UH-2018-228
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inkontinensprodukter till Sigtuna Kommun.
Uppdraget omfattar leverans av förbrukningsmaterial inom området inkontinensprodukter till verksamheter inom
Kommunen.
Volymen för år 2018 uppgick till ca. 1 260 000 kr. Volymen är angiven som information och innebär inget
volymåtagande för avtalsperioden.
Kommunen avser att tilldela kontrakt till en (1) leverantör.
Avtalstiden är tre (3) år med option på förlängning ett (1) år.