Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lås, larm, passersystem och CCTV
Referensnummer: UH-18-18363
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31625300 Inbrottslarmssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar service och underhåll samt kompletteringar och moderniseringar av kommunens lås- och larm anläggningar, inkl. passersystem och CCTV.
Arbeten på anläggningar som ej är öppna, företrädesvis larm installerade av Niscayah, ingår inte i denna upphandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej