Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyresmaskiner
Referensnummer: 2019/3740
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlshamns kommun, Karlshamnsbostäder AB, Karlshamns Hamn AB, Karlshamns Energi AB samt KEVAB upphandlar tjänsten för hyra av arbetsmaskiner m.m.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten, 43300000 Maskiner och utrustning för byggnadsarbeten, 43320000 Utrustning för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen