2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tele- och Datakommunikation 2027
Beskrivning: Upphandlingen omfattar bland annat telefoni/telekommunikationstjänster, tjänster (inkl. molntjänster) för tal, bild och data mellan parter via ett kommunikationsnät, Samarbetslösningar, Infrastruktur för tele- och datakom med tjänster samt telefoniprodukter med eget ägande
Intern identifierare: 23.3-13989-2025
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 64200000 Telekommunikationstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 32400000 Nät, 32412000 Kommunikationsnät, 32412100 Telekommunikationsnät, 32412110 Internetnätverk, 32412120 Intranetnätverk, 32413000 Integrerat nät, 32531000 Satellitkommunikationsutrustning, 64214200 Telefonväxeltjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000